The Smart Di - inteligentny Di Box z mikrokontrolerem.

The Smart Di

The Smart Di

Są setki różnych modeli di box na rynku kótre można kupić za naprawde niewielkie pieniądze. Naszym celem nie było stworzenie jeszcze jednego standardowego DI. Chcieliśmy po prostu zrobić coś lepszego...

Każdy, kto korzysta z di box’ów pewnie zna ich główne wady: brak wskaźnika poziomu sygnału na wejściu di boxa, jako wynik – maraton pomiedzy konsoletą a sceną w celu poszukiwania sygnalów – głośny „Plopp” przy podlączeniu lub odłaczeniu kabla na wejściu.
Dla posiadacza Smart Di te problemy już są przeszłością. Nowy "inteligentny DI" posiada zintegrowany mikrokontroler i wyświetlacz LCD. Odpowiedź impulsowa i wartość zniekształceń na niskich częstotliwościach są lepsze w porównaniu do innych Di. Powodem jest beztransformatorowa konstrukcja z „masą pływającą”, która rozwiązuje ponad 95% problemów z masą galwanicznie nie oddzielając wyjścia XLR. Dzięki tej technologii na wyjściu mamy lepszy sygnał a zniekształcenie barwy instrumenta jest zredukowane do minimum.

Dodatkowe funkcje:

- Smart DI zawiera funkcję wyciszania. Wyjście XLR jest wyłączone dopóki na złączu jack na wejściu nic nie ma i włącza się automatycznie za około 0,8 sekundy po podłączeniu kabla. Urządzenie posada także niezależny przycisk nożny „Mute”, który może być zablokowany na życzenie realizatora z jakiegokolwiek powodu. Funkcja wyciszenia nie ma wpływu na gniazdo wyjściowe jack.

- Smart DI zawiera funkcję zmiany polaryzacji.

Impedancja wejściowa wynosi 1,6 M-Ohm w pozycji 0dB. To jest wyższy wynik w porównaniu do większości innych Di. To takżę zapobiega niepożądanym zabarwieniam dźwięku.

Smart DI korzysta z zasilania 48V phantom.

Specifications:

Dimensions: 118 mm x 84mm x 58mm
Power supply: 48V phantom power
Case construction: 1 mm steel, black powder coated
Frequency response: 25 Hz - 21 kHz (0 dB / -3 dB)
Max. input level: + 11 dBu without attenuation, +26 dBu with att
Max. output level: + 11 dBu
S/N ratio, input connected: - 66 dBu
Input impedance: 1,6 M-Ohm in 0 dB pos., 27 k-Ohm in -15 dB pos.
Attenuation when "Mute" active: - 42dBu
Additional functions: polarity switch, foot button disable